Marinová řekla dost. Tenistku dohnaly k odchodu deprese a sociální sítě

Je jí teprve dvaadvacet a tenistka Rebecca Marinová už oznámila: "Končím, chybí mi vášeň a zanícení pro tenis." Bývalá 38. hráčka žebříčku WTA navíc už léta bojuje s depresemi - a trpí pod tíhou kritiky ze sociálních sítí. "Dostávala jsem vzkazy, že bych měla zemřít, uhořet v pekle, že jsem idiot," přiznala Kanaďanka.

Jenže loni se z kurtů vytratila. Důvod? Psychické vyhoření. Deprese. Teprve před dvěma dny přinesl deník The New York Times její příběh - zhroutila se pod tíhou kritiky, která se na ni nesla zejména na sociálních sítích. Neúspěšní sázkaři jí psali nelichotivé vzkazy, když po jejich výsledcích přišli o peníze. Fanoušci si utahovali z jejího vzhledu a hmotnosti. "Některé komentáře mě opravdu zraňovaly, a i když jsem měla dobré momenty, ty rány zůstávaly," popisovala své trápení.  "Ale moje deprese začaly ještě před internetovými útoky, trvalo to možná tak šest let."

Loni sedm měsíců tenis nehrála, krátce po návratu však vyhrála challenger v Jižní Karolíně a v lednu nechyběla na Australian Open. Rána z podání jí sice zůstala, ale něco scházelo. "Po dlouhém přemýšlení jsem si uvědomila, že už v sobě nemám tu vášeň a neužívám si faktu být profesionální tenistkou."

Tak řekla: Dost. "Sociální média se na tom konci podepsala, ale není to hlavní příčina... Prostě už nechci obětovat své štěstí a zbylé části života jen tenisu."

Pravděpodobně se vrátí do školy, časem si najde práci. Ale na sociálních sítích - Facebooku a Twitteru - se už možná neobjeví. "Svým způsobem bych si přála, abych se k sociálním sítím nikdy nepřipojila. A nyní nemám pocit, že je to něco, co bych v tomto momentu ve svém životě opravdu potřebovala. "

Zdroj: https://sport.idnes.cz/tenistka-marinova-ukoncila-karieru-i-kvuli-socialnim-sitim-p4y-/tenis.aspx?c=A130221_103207_tenis_ma